450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Evde salep nasıl yapılır?

Evde salep nasıl yapılır? Özellikle kış aylarında yoğun tüketilse de şifasını ve faydasını bilenler her mevsim düzenli olarak salep tüketmektedirler. Salep neye faydalı yazımızı okumak ister senin yazımızın altına link bıraktım.  Salep yapımı derken sanırım market den aldığımı tek bardaklık karışımı dök içine su, süt dök karıştır diye düşünen veya bunu salep olarak tüketen arkadaşlar vardır. Âcizane aldıkları bu karışımın özellikle karışım diyorum salep demek çok yanlış olur. Bunun içindekiler kısmını inceleyip neler var ve salep ne oranda var bakarlarsa sanırım daha iyi anlaşılır.

Evde salep yapmak için güvendiğiniz saf olduğuna inandığınız bir markadan toz salep alınız. Bula bilirseniz doğal süt tercih edebilirsiniz, yoksa pastörize süt de kullana bilirsiniz. Toz şeker ve isteğe göre tarçın alınız.

Salep yapılışı;

  • Sütü kaynatınız.(1 litre)
  • Toz şeker ve toz salep ayrı bir kapta karıştırınız. (1 litre süt için 6,7 gr salep ortalama 2 çay kaşığı olmakta. Toz şeker de sizin damak tadınıza göre normal olan 1 litre süte 2 yemek kaşığı toz şeker ama siz bunu kendi isteğinize göre ayarlaya bilirsiniz. Dilerseniz şekersiz salep de yapabilirsiniz.)
  • Kaynayan süte karıştırarak az az ilave edin ve karıştırmaya devam edin.
  • Sık sık karıştırarak 15, 20 dk kısık ateşte pişirmeye devam edin. (salep bazı yerlerde olduğu gibi bulamaç gibi çok kıvamlı olmaz tabi içerisinde makarna vb gibi kıvam versin ve fiyatı düşsün diye bir şeyler eklenmemiş ise ;) küçük not aklınızda dursun.
  • Salebiniz hazır, isteğe göre üzerine tarçın ekleyerek afiyet ile içebilirsiniz.

Sadece 100 gr saf toz salep den ortalama 80 – 90 bardak salep içeceği çıkmaktadır. Saf toz 100 gr salep fiyatı kaç lira hemen inceleyin.Evde salep yapımı için püf nokta kesinlikle kaliteli saf toz salep dir. Otağ Doğal olarak ürünlerimiz içerisinde kesinlikle katkı veya kıvam verici, tat aroması yoktur. Kuru salebi kendimiz öğüterek saf toz salep elde etmekte ve sizlere güvenle sunmaktayız.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler den;

İlginizi çekecek başka bir yazı

Gerçek Salep

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı