450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Toz salep kilosu ne kadar?

Toz salep kilosu ne kadar?

Salep; çok değerli endemik bir bitkidir. Yurdumuzda çeşitli türleri yetişmektedir. Salep ülkemizde en çok dondurma olarak tüketilmekle birlikte kışın üt ve şekerle karıştırılarak içimlik salep olarak da tüketilmektedir. Bahar aylarında toplanan salepler yıkandıktan sonra kurutularak çekirdek salep formuna kavuşur. Daha sonra çekirdek salepler taş değirmende öğütülerek toz salep halini alır ve kullanıma hazır hale gelmiş olur. Peki bu değerli bitkinin kilosu ne kadar?

Toz salep kilosu ne kadar?

Salep çok değerli ve fiyatları piyasada çok farklılık gösteren bir gıda maddesidir. Fiyatının bu kadar farklılık göstermesinin ana sebebi, içerisine farklı maddelerin karıştırılarak kalitesinin düşürülmesi, değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Maalesef piyasa da gerçek salep, hakiki salep, katkısız salep yazan bazı salepler de katkılıdır. Otağ Doğal Salep olarak %100 saf salep satışı yapmaktayız ve toz salebin kilosu sitemizde 3199TL'dir. Dilerseniz aynı fiyata sitemizden çekirdek salep'de temin edebilirsiniz. 

Gerçek salep kilosu ne kadar?

Gerçek salep, içerisine hiç bir şey karıştırılmayan salep yani saf salep olarak nitelendirilmektedir. Otağ Doğal Salep olarak katkısız saf salep satışı yapmaktayız ister toz salep istersenizde çekirdek salep olarak tercih edebilirsiniz ve gerçek salep kilogram fiyatı 3199 TL'dir. Toptan alımlarda ve bayilik durumlarında fiyatlar biraz değişmektedir. Bayi salep fiyatları için iletişime geçiniz.

Salebin kilosu kaç lira 2021?

Bu yazıyı kaleme aldığımızda henüz yaş salepler toplandığı için henüz kuru salep fiyatı için bişeyler demek pek mümkün olmamaktadır. Yaş salep fiyatı 2021 cinsi, kalitesine göre fiyatı değişmekle beraber 2021 yılı yaş salep fiyatı 100-700 TL arasında  değişiklik göstermektedir.

Salep neden pahalı?

Salebin pahalı olma sebebi zor bulunuyor olması, bulunduktan sonra yıkama, kaynatma, kurutma ve en sonra öğütme işlemleri gibi zahmetli bir işçiliği olmasından kaynaklanmaktadır.  Yaş iken 1 kilogram gelen salep kurutma işleminden sonra 100gr seviyesine düşmesi de öenmli bir etmendir. Talep arz dengesi de düşünüldüğünde salep tabiri caiz ise altın gibi değerli bir bitki haline gelmektedir.

Saf salep nerede satılır?

Salebin borsası Burdur'un Bucak ilçesinde olmaktadır. Türkiye'de tüketilen salebin %90'ından fazla Bucaklı salep tüccarlarının satışlarından olmaktadır. Kaliteli saf çekirdek ve toz salep Bucak'ta firmamız Otağ Doğal tarafından satılmaktadır. Temin etmek için online alış veriş sitemiz tozsalep.com ve işletmemizden tedarik edebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Salep Soğanı Neden Yasaktır?

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı