450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Saf salep kokusu

Saf salep kokusu

Öncelikle tüm samimiyetim ile bu yazıyı yazarken maalesef çok üzülüyorum. Her üründe olduğu gibi piyasada düzgün olmayan birçok kişi nedeni ile hiçbir şeyin gerçek tadını, kokusunu bilmiyoruz ya da yanlış biliyoruz. Gerçek tadını bilmiyoruz ki sahtelerini gerçek sanıyoruz. Her yer bu şekilde sahteler ile dolu olunca kıyas bile yapılamıyor. Sonra ne mi oluyor? Gerçek saf salep kokusu nasıl bilmediğimiz için gerçeğine bu ne biçim kokuyor, hatta ileri gidiyoruz bu salep değil diyoruz. İşte durum bu kara vahim hakiki salebe yüz çeviriyoruz ve içinde makarnadan, tarçından daha burada sayamayacağım birçok ekleme ile öğütülüyor ve saf diye paketleniyor bu kokuya alışanlar da gerçek salebe laf ediyor işte buna çok üzülüyorum.

Bizim farkımız mı ne? Otağ Doğal olarak size gerçek öğütülmemiş kuru salep yumrularını gönderelim, (hatta sayfamızda bu şekilde de ürünlerimiz var) dilerseniz öğütülmemiş olarak böyle de satın alabilirsiniz. Kendiniz öğütün, dibekte döğün vb. sonra bir kokusuna bakın nasılmış? Kendi eliniz ile kuru salep yumrusunu (çekirdeğini) öğütüp koklayacaksınız, hiçbir hile olmadan katkı, karışım eklemeden işte bu saf salep dir değil mi? Bizim öğütülmüş toz saleplerimizin kokusu ile aynı değil se biz bu işi bırakalım. Bu kadar iddialıyız. Çünkü biz yaptığımız işi biliyoruz ve hilesiz yapıyoruz evet fiyatı yüksek doğru buna rağmen biz daha az kazanıyoruz ama olsun biz gerçek salep satıyoruz. Salep fiyatı nadirliğinden dolayı yüksek olduğunu biliyorsunuz. İnsafsızlar her şeyde olduğu gibi tabi bunu yapan bazıları genellemeyelim, daha fazla kazanmak için ucuza getirip içerisine eklemeler yapıp karını artırmak istiyor, insanlar da bunu doğal salep diye alıp tüketiyor.

Özür dileriz, biz az kazanmaya razıyız az karla saf toz salep satmaya devam edeceğiz.  Karar sizin daha ucuza hoş kokulu, pişirip üzerine tarçın atmadan bile toz halinde tarçına çalan kokulu salep tüketmekte serbest siniz. Afiyet olsun!

Gerçek salep nasıl kokar

Salep kokusunu bilmeyen, saf salep içmek isteyen varsa bekliyoruz. Meşhur bucak toz salebi için buradayız. Katkısız, kıvam verici olmadan, koku aramaları eklemeden, keçiboynuzu gami eklemeden makarna ile öğütmeden daha burada saymayım sizlere bırakayım.

Salebin kokusu bu arada gerçek olandan bahsediyoruz, ilk halinden yetiştiği yöreye göre, türüne göre azda olsa farklılık göstere bilir. Orkide bitkisinin köklerinden elde edildiği için gerçek salep kokusu köksü ve biraz ağır bir kokuya sahiptir. Ama Allah aşkına salep tarçın gibi kokmaz, karafil gibi gibi kokmaz! Salep ile tarçın yakışır birbirine bunu demiyoruz, salebinizi yaparsınız üzerine tarçını atarsınız. O vakit kokar buram buram tarçın ondan sonra zaten salebin kokusu gelmez size. Salebi pişirirken koklayın daha hoştur kokusu. Toz halinde saf olarak kokusu biraz ağır olabilir, yani olması gerektiği gibi. Yani toz olarak öğütüldükten sonraki hali tarçın aroması kokmaz arkadaşlar. (1 kg toz tarçın kaç lira bir bakıverin) daha da bir şey demiyorum. 

Yalancı salep üzerine bol bol dökülen tarçın ile kokusu salebi kapatıyor zaten.  Kimse benim malım kötü demez değil mi?

İlginizi çekecek başka bir yazı

Doğal salep

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı