450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Salep kilo aldırır mı?

Salep kilo aldırır mı?

Kış mevsiminde kilo ile ilgili sorunu olanların ya da diyet yapanlarında iştahını kabartan içecek salep kilo aldırır mı? Diyet de salep içilir mi gibi sorular sıklıkla karşımıza gelmektedir. Hatta bir bardak salep kaç kalori, sadece bir tane içsek gibi serzenişler duyuluyor : ) nede olsa karşımızda kış ayının en favori içeceği salep var, karşı koymak biraz güç.

Diyette salep tüketimi

Diyet yaparken salep içilir mi? Genel olarak varılan ortak nokta diyette içilen salebin kesinlikle hazır alınmaması toz saf salep alarak evde kendinizin ve şeker ilavesiz yapması yönünde.  Şekersiz içemeyenler bir miktar atabilir kendinize göre ayarlarsınız. Hazır salep içeriği nişasta ve şeker fazla ve diğer katkı maddelerinde olduğu aşikar.  Evde yapacağınız doğal salep sizi tatlı krizlerinden de koruyacak ve salebin şifası ile vücut direncinize artıracaktır. Ülkemizde salebin faydaları oldukça önemli bilinen bir şifa deposu içecektir. Hatta sadece yaz değil kış aylarında diyet için hazır dondurmalar yerine evinizde saf toz salep ile yapacağınız dondurma da diyetinize katkı sağlayacak ve sağlıklı besin ile dondurma isteğinizi gidereceksiniz. Bunu kesin denemelisiniz.

Bir bardak salep kaç kalori

Farklı ölçülere göre değişik kalori hesapları yapılabilir salep için biz ortalama olarak bir bardak (200 ml) için %60 karbonhidrat, %12 protein, %29 yağ olarak bir değer çıkmaktadır. Ayrıntılı olarak 188 Kcal içerir ve A – C vitamini bulunur, lif içerir. Salep de kalsiyum – potasyum  -  sodyum – demir mineralleri içerir. Burada asıl önemli olan kullandığınız salebin katkısız saf olarak öğütülmesidir. 100 gr salep fiyatı için ürünümüzü inceleye bilirsiniz.

Bu konuda çok iddialıyız ki Bucak ta en iyi salep markası olarak Otağ Doğal olarak toz salebimiz saf ve katkısız doğal salep tir.

Evde salep yapımı videomuzu izleyerek en güzel salebi yapabilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Dondurma salebi nereden alınır

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı