450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Saf salep

Saf salep

Özellikle aramalarda kişilerin saf salep aradığı görülmektedir. Bu demek oluyor ki saf olmayan saleplerde var mı? Olabilir mi? Maalesef evet salep içerisinde eklenen birçok farklı katkı maddesi ile salebin içeriği hatta tadı bile değişmektedir. Özellikle marketlerde satılan üçü bir arada gibi tek fincanlık salep içeceklerini görüyoruz, bunların içeriğine baktığımızda sahlep dışında birçok katkı maddesi vardır ve içerisinde ki salep oranı da 0,05 vb gibidir yani içerisinde ki bu oran varla yok arasında diye düşüne biliriz.

Bu hazır karşım dışında ikinci bir tehlikede piyasada saf salep diye satılan toz saleplerde olabilmektedir. Bunlarında içerisine üzülerek söylüyorum ki farklı maddeler ile birlikte öğütüyorlar ve bu şekilde satılıyor. Bunun tek sebebi fiyatı düşürmek ve daha fazla kazanç sağlamak. Biliyoruz ki salep fiyatı yüksektir.

Salep fiyatı

Kilo fiyatının epey yüksek olması sebebi ile satıcılar toz salep içerisine bazı katkı maddeleri katabilmektedir. (makarna, keçiboynuzu vb.) Bu şekilde salebin kilo ücretini aşağı çekmiş ve daha fazla kazanmış olurlar. Hatta sahlep in kalitesine göre farklılıkları vardır. Yani her salep aynı değildir. Kaliteli bir salebin kilo fiyatı 2020 de şuan için 1000 tl civarındadır. Ama farklı tip çayır salebi gibi olanların ücretleri 250 - 300 tl gibi fiyatlara buluna bilmektedir.

Bu düşük kalitede olan salep kıvamı da diğerlerine göre iyi değildir. İnsanları kandırmaya çalışan bir çok kişide bu ucuz saleplerin içerisine kıvamı iyi olsun diye makarna vb ile birlikte değirmende öğüterek saf salep diye satabilmektedir.  Tabi ücretini de piyasaya göre daha ucuz yaparak daha fazla satmak ve gelir elde etmektedirler.

Hakiki saf salep

Otağ Doğal olarak, çıktığımız yolumuzda bu ve bunun gibi insanımızı kandırmaya dönük hiçbir işlemi yapmadık, yapmayacağız.( Mevla’m yolumuzu hep doğru eylesin inşallah) İlk amacımız para kazanmak değildir. İşimi doğru yapmak rızkımızı kazanmaktır.  Toz Salep olarak satışınız yaptığımız ürünlerimizi katkısız olarak değirmende öğüttürmekte ve size sunmaktayız. Dileyenler sahlep in kendisini de alarak öğütme işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Ürünlerimiz arasında kurutulmuş salep yumruları (salep çekirdeği) de vardır. Kuru salep fiyatı da bizim toz salep ücretimiz ile aynıdır. Çünkü biz toz haline getirirken başka bir şey eklemiyoruz ;)

Öyle ki bazı müşterilerimiz salebin farklı koktuğunu söylüyorlar. Tabi daha önce zihinlerinde oluşan salep kokusu ile aynı değildir. Firmalar salep içeriğine hangi katkı maddelerini ekliyor ise tadı, şifası zaten kalmıyor da kokusunu bile değiştiriyorlar, aroma ekliyorlar. Sonra gerçek saf salep kokusunu bilmiyoruz ve değişik kokuyor diyoruz, normaldir. Doğal bucak salebi denemek isterseniz ürünlerimizi hemen inceleye bilirsiniz. Salep çeşitleri.

Ülkemizde en meşhur salep olarak bucak salebi bilinir. Bucak ta salep borsası vardır tek. İhtiyaçın nerede ise tamamına yakını buradan karşılanır.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Sahlep tdk

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı