450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Çekirdek salep

Çekirdek salep

Tarif ederken her ne kadar çekirdek olarak söylesek de tam doğru değildir lakin çok kullanıldığı için ne denmek istendiği anlaşılmaktadır. Salep orkidelerin yumrularından elde edilir, bu yumrulara genel olarak çekirdek diye söylenir. Bunu ilk başka söylemek istedik ki kafanız karışmasın. Bazı müşterilerimiz den duyuyoruz, “salep çekirdeği yoktur ki bu ne, yumrulu bir bitki değil mi orkide diye” bize soruyorlar. Tabi ki doğru bu her ikisi aynı şeyi anlatmaktadır. Sanırım artık bunu öğrendiniz.

Çekirdek salep diye söylenen, yanda yer alan resimde gördüğünüz gibi yaş olarak toplandıktan sonra kurutulan orkide yumrularıdır. Salep yetiştikten sonra bunların yaş olarak toplanması gereklidir. Salebin hasadı bu şekilde yapılır. Hata bazıları kurutma işlemini yapmadan bu şekilde de salep satışı yapılır. Yani yaş salep olarak ta satın alınabilir. Bucak ta bulunan salep borsasında yaş, kuru tüm türleri ile işlem yapılabilir. Yaş salep fiyatı ne kadar bu yazımızdan bilgi edine bilirisiniz.

Çekirdek salep satışı

Yaş olarak toplanan salepler kurutulduktan sonra resimde de göreceğiniz gibi olur. Bundan sonra bu çekirdeklerin yani yumruların öğütülmesi gereklidir. Öğütülerek toz haline getirilerek tüketime hazır hale gelmiş olur. Firmamız Otağ Doğal bucakta bulunan en iyi markalar arasındadır çekirdek olarak da salep satışımız vardır. Ürünlerimiz içerisinden bunları inceleyerek online sipariş verebilirsiniz.

Neden çekirdek salep almalıyım?

Açıkçası bu biraz güven ile ilgili. Otağ doğal toz salebinin içeriği sadece saleptir katkısız, içeriğine bir şey karıştırılmamış, aroma veya kıvam verici gibi şeyler. Bunu söylememizin nedeni piyasada bunu yapılıyor olmasıdır. Bu sebep ile saf salep için siz kendiniz çekirdek olarak salep alıp öğütebilirsiniz. Çünkü fiyatı düşürmek daha fazla kar için içerisine eklenen maddeler öğütme işlemi sırasında katılır ve hepsi toz haline geleceği için sizin bunu anlamanız mümkün olmaz. Hatta öyle ki salebin gerçek kokusu bile şuan bilinmiyor. Pişirilmeden önceki saf salep kokusu nasıldır? Yazımızı kesin okumalısınız. Bazı müşterilerimizden yine şöyle bilgiler geliyor. “Bu sizin salep farklı kokuyor neden diye” cevabımız çekirdek salep göndermek oluyor, kediniz havanda dövün kokusuna bakın, bizimki ile farklı ise biz suçumuzu kabul ederiz.

Çekirdek salep fiyatı

Salep toz hali ile tüketilir. Bu sebep ile çekirdek olarak alınıp bunun öğütülmesi gereklidir. Salep fiyatı oldukça yüksektir hatta kalitesine göre de bu ücret değişir. Çekirdek salep fiyatı ne kadar ürünlerimiz içerisinden hemen inceleyin. Biz öğütme esnasında bir katkı eklemediğimiz için toz salebimiz ile aynı fiyattadır. Yani fark yoktur Otağ Doğal toz salep bu yüzden doğal saf saleptir ve en iyi toz salep markasıdır.

Yaş – Kuru – Toz tüm şekiller için 2021 salep fiyatı hakkında bu yazımızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

100 gr salep kaç bardak

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı