450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Hakiki Salep

Hakiki Salep

Hakiki salep, yani orjinal salep, toplatıp kurutulan salep yumrularının taş değirmenlerde öğütülerek içersine hiçbir yabancı madde katılmayan saleplere denir. Hakiki salep tozu'nun bir çok faydası mevcuttur. Bu faydaları Salebin Faydaları sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Önceki zamanlardan günümüze salep toplumumuzda hem dondurma olarak hemde içecek olarak çok fazla tüketilmiştir. 

Hakiki Salep Fiyatı

Türkiye'de satış fiyatı belli bir aralık içinde değişebilir. Bunda etki eden unsurlar salebin yöresi ve kalitesidir. Ülkemizde en meşhur salep "Bucak Salebi" olarak hatta daha doğru ifade ile "Meşhur Bucak Salebi" olarak çoğrafi işaret de alan Bucak salebidir. Hakiki Bucak Salebi hem çok lezzetli, hemde çok yararlıdır. Ayrıca salep ürünlerinin ambalaj büyüklüğü ve içeriklerine göre de fiyatları değişebilir. 100 gr salep ile 18 litre dondurma yada içecek salep üretilebilir. Bu da bir aileye ortalama 1 yıl yeter. 

Hakiki salep arayanların dikkat etmesi gerekenler;

  • "Salep Aromalı İçecek Tozu" ifadesi olması gereken etiket başlığını yalnızca "Salep" yazan satıcılardır. İçindekiler bölümünü incelediğinizde içinde en az olan hatta olmayan madde salepken salep adını kullanarak isim hırsızlığı yapan firmalar mevcuttur.
  • Salep glutensiz bir bitkidir. Bu sebeple eğer salep satıcısı glutensiz olduğunu dile getiremiyorsa, o ürünün içinde yabancı madde vardır.
  • Salep orkide bitkisinin köküdüri. Yani aslında bir köktür. Bu sebeple salep tozu güzel kokmaz. Eğer güzel kokuyorsa içinde farklı maddeler vardır. Salep keskin, köksü bir kokuya sahiptir.
  • Salep süte kıvam vermektedir. Fakat bu kıvam verme işlemi zaman almaktadır. Hızlıca dök karıştır, 5-10 dakika kaynat gibi ifadeler salebin içinde kıvam arttırıcı maddeler olabileceğine işarettir. Hakiki salep kaynar vaziyette 20 dakikadan önce kıvama gelmez. Hatta hakiki saleple dondurma yapan dondurmacılar çok daha uzun süreler salebi kaynatırlar.
  • Birde satıcı ile irtibata geçip, size tane salep'de satıp satamayacağını sorabilirsiniz. Eğer satıyorsa az miktarda ondan alıp evde havanda dövüp, rengine, kokusuna ve salep yapıp tadına bakarak saf mı, yoksa içinde madde var mı anlayabilirsiniz.

Hakiki Salep Nereden Alınır?

Hakiki salep güvenilir satıcıdan alınır. Otağ doğal salep olarak %100 katkısız Hakiki Bucak Salebi tozu ve tane/çekirdek salep satışı yapmaktayız. Güncel fiyatlarımızı incelemek ve sipariş vermek için Bucak Salep Fiyatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Gerçek Salep

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı