450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Dondurmalık Salep

Dondurmalık Salep

Otağ Doğal Salep; katkısız %100 saf salep satışı yapmaktadır. İçinde herhangi bir başka madde bulunmamaktadır. Evde dondurma yapımı için en ideal Otağ Doğal Salep tir. Evde Dondurmalık salep ihtiyacınızı ve işletmeler için dondurmalık sahlep ihtiyacınızı güvenerek rahatlıkla Otağ Doğal Salep'ten temin edebilirsiniz. Eğer işletme iseniz ve devamlı kullanmayı düşünüyor iseniz 0 545 393 3193 nolu telefondan bize ulaşarak bayilik fiyatlarımızı öğrenebilisiniz.

Dondurma yapımında kullanılan 3 temel malzeme vardı. Bunlar salep, süt ve şeker. Dondurma yaparken bu üç bileşenin kalitesi dondurmanızın da kalitesini ortaya koymaktadır. Bu sebeple bu üç maddeyi alırken dikkat etmeniz dondurmanızın kalitesini etkileyecektir.

 

Dondurmalık Bucak Salep

Dondurmanın temel malzemesi sahleptir. Salebin günümüzde bir çok çeşidi vardır. En meşhur salep Bucak Salebidir. Burdur'un Bucak ilçesi Salep'in borsasının olduğu yerdir. Buradan tüm Türkiye'ye salep satışı gerçekleştirilir. Bu salebi herkes en çok içimlik tüketiliyor zannetse de en çok tüketilen salep dondurma yapımında kullanılmaktadır. Yazın yediğimiz o lezzetli dondurmaların altında yatan gizli gerçek saleptir. Bucak salebi ile yapılan dondurma tam bir şifa ve lezzet kaynağıdır.

Dondurmalık Saf Salep

Dondurmanın en sağlıklısı saf salep ile yapılan dondurmadır. Bugün bazı firmalar dondurma diye içinde salepten başka her türlü maddenin olduğu kremşanti kıvamında soğuz yiyecekler satmaktadırlar. Ancak sağlıklı olan dondurma gerçek saf salep ile yapılan dondurmadır. Otağ Doğal Salep Saf salep olduğu için en kaliteli ve sağlıklı dondurma için ideal saleptir. Bazı firmalar salebin içine kıvam arttırıcı, aroma verici maddeler koymaktadırlar. Firmamız Otağ doğal salep %100 saf saleptir. Gönül rahatlığıyla dondurmalık salebinizi alıp dondurmanızı yapabilisiniz. Tarifler bölümümüzde iki farklı dondurma tarifi bulunmaktadır. Evde dondurma tarifi ve işletmeler için (pastaneler) dondurma tarifi olarak dondurma yaparken bunlara da dikkat edebilirsiniz. Dondurma Salebi Dondurma yaz mevsimin vazgeçilmez tatlısıdır. Özellikle çocuklarımız için vazgeçilmezdir. Bu kadar fazla tüketilen bir besinin doğal olması, saf olması tabiki en çok istenilen şeydir. Otağ Doğal Dondurma Salebi ile doğal ve katkısız dondurmalar yapabilirsiniz. Saf dondurma salebi ile gerçek dondurma yaparak güvenlice tüketebilirsiniz.

Gerçek Dondurma Yapımı

Gerçek dondurma yapmak istiyorsanız, öncelikle salebinizin gerçek salep olması gerekmektedir. %100 katkısız salep ile yaptığınız dondurma gerçek dondurma olmaktadır. 6 gr saf salep ile 1 kg dondurma yapabilirsiniz. Yani 100 gr saf sahlep ile ortalama 18-19 kg dondurma elde edebilirsiniz. Bu miktarda normal bi aileye bir yaz çok rahat yetmektedir. Evde dondurma taifi için Evde Dondurma Tarifi linkimizi tıklayabilir. Doğal Saf Salep siparişi vermek için Saf salep 100 gr tıklayabilirsiniz.

Gerçek Dondurmalık Salep Tozu

İnternette ihtiyaç sahibi kişiler gerçek dondurma salebi, dondurmalık salep, dondurma salebi, dondurmalık saf salep, dondurmalık gerçek salep, dondurmalık orjinal salep gibi aramalar yapmaktadırlar. Dondurma yapımında kullanılan salep, kışın tükettiğimiz salep tozunun ta kendisidir. Gerçek, kaliteli ve doğal dondurma tüketmek istiyorsak alacağımız salebin katkısız, gerçek salep olmasına özen göstermeliyiz. Otağ doğal salep, dağda kendi kendine yetişen organik saleplerin nisan-hazian aylarında toplanıp, yıkanıp, serilip daha sonra kurutulması ile elde edilen çekirdek saleplerin öğütülmesi ile elde edilen gerçek saleplerdir. İçerisinde salep harici hiç bir madde yoktur ve dondurma yapımında kullanılacak en mükemmel saleptir.
Dondurmanın Faydaları
Dondurma yazın çok sevilen çok tüketilen bir yiyecektir. Doğal olan dondumanın bir çok faydası vardır. Burada dikkat edilmesi gereken içerisinde doğal salep kullanılmış olması, yapay kıvam arttııcı, aroma verici ve suni şeker vs kullanılmamış olmasıdır. Bunun için en güvenlisi bilindik yerlerden alınması ya da evde kendi mizin yapmasıdır.
  • Dondurma İçerisinde B12, B6, D, C ve E vitaminleri barındırır.
  • Yağ, protein ve karbonhidrat bakımından oldukça zengindir.
  • Böbrek taşı oluşumunu engellemeye yardımcı olur,
  • PMS döneminde duygu geçişlerini hafifletmeye yardımcı olur.
  • Dondurma içerisindeki fosfor ve kalsiyum sayesinde diş ve kemik sağlığının korumasına yardımcı olu.
  • Kalp ve böbrek sağlığının desteklenmesine yardımcı olur.
  • Stresi azaltılmasına yardımcı olur. 
  • Beyin fonksiyonlarının kuvvetlendiririlmesine ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur..

İlginizi çekecek başka bir yazı

Doğal Katkısız Dondurma Salebi

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı