450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Doğal salep

Doğal salep

Salep kış aylarında severek tükettiğimiz bir içeceğimizdir. Biraz nadir bulunması üretiminin kısıtlı alanlarda yapılıyor olması sebebi ile de salep fiyatı biraz yüksektir. Hatta epey fazla : ) bu yazıyı yazarken kontrol ettiğimiz de 2021 de salebin kilo fiyatı 1000 TL nin üzerinde olduğunu görüyoruz. Lakin bir incelendiğinde farklı ücretler de salep satışları da görmek mümkün. Bunun birkaç farklı sebebi vardır. Yazımızın başlığı bundan dolayı doğal salep yada saf salep de diye bilirdik.

 

Öncelikle salep ile ilgili bilmeniz gereken elde edildikleri orkide yumruları (çekirdekleri) tek bir cins orkide değildir. Yüzlerce farklı cins orkide vardır hatta dağlarda yetişen daha fazla iki yüzün üzerinde yabanı orkide cinsi vardır. Zaten devlet koruması altında olan bu türleri toplamak, salep yumrularını izinsiz toplamak yasaktır cezası da çok fazladır. Sebebi ise bunların nesillerinin yok olma tehlikesidir. Bunu neden anlatıyorum, şöyle ki yetişme yerine, cinsine göre salebin kalitesi değişmektedir. Mevcutta dağ ve çayır salepleri diye 1.sınıf ve 2.sınıf salep türleri vardır. Bunların kalite bakımından da farkı vardır ve tabi ki de fiyatları da nerede ise yarı yarıya düşmektedir.  Doğal dağ salebi türlerine göre daha pahalıdır.

Ülkemizde bazı bölgelerde daha fazla yetişme alanı bulunan dağlarda yüksek kesimlerde yetişen orkide türleri vardır. Bu yerlerin en başında Burdur ilimize bağlı Bucak ilçesidir. Toroslardan gelen eşsiz lezzetler buranın salebine lezzet katmaktadır. Bu sebep ile doğal bucak salebi çok meşhurdur. Öyle ki sadece bucak ta salep borsası vardır. Bu bilgilerin yanı sıra istediğiniz doğal salep ise birde alacağınız markaya dikkat etmenizi öneriyoruz. Sebebi de şöyle ki salebin fiyatının yüksek olması bazı şahısların bunu daha fazla kazanca dönüştürme arzuları mı dersiniz ne derseniz artık, biliyoruz ki piyasada toz salep içerisine farklı bira tanım ürünler katmakta bu şekilde öğütmekteler. Bu da salebin hem kalitesini, doğallığını ve tabi fiyatını düşürmektedir.

En iyi salep markası

Bucak’ın en iyi salep markası olma yolunda kaliteden ödün vermeden devam eden Otağ Doğal firması olarak saleplerimiz saf doğal toz salep dir. İçerisinde hiçbir ek katkı, kıvam verici vb bir malzeme yoktur. Kuru salepler kendimiz tarafından özenle değirmende öğütülmekte ve toz halinde şişelenerek sizlere sunulmaktadır. Dileyen müşterilerimiz için kuru salep satışımızda vardır. Kendiniz öğüterek saf toz salebinizi elde edersiniz ve göreceksiniz ki Otağ Doğal Toz Salep ile aynı koku, tada sahip.

Hakiki doğal Bucak salebi

Hakiki Bucak salebi aradığınız katkısız doğal saf salep ise doğru adrestesiniz. Şu bilgiyi de verelim ki elbette doğal salebin kilo fiyatı yüksektir. Ama sizin ticari bir amacınız yok ise 100 gr doğal saf toz salep den yaklaşık 80 ile 90 fincan salep içeceği elde edilir. Yani size 100 gr doğal salep 3, 4 ay gide bilir belki. Tabi ne kadar tükettiğinize bağlı olarak ta değişir.

100 gr toz doğal bucak salebi ne kadar? Hemen satın alabilirsiniz. Doğal bucak salebi satın al.

 

İlginizi çekecek başka bir yazı

Salep tozu, toz salep

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı