450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Orjinal Salep Nedir?

Orjinal Salep Nedir?

Salep toplumumuzca uzunca yıllardır tüketilen bir içecektir. Salep de boza gibi kışın daha çok tercih edilir. Bunun başlıca sebepleri;

  • Sıcak tüketilmesi,
  • Göğüs hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olması,
  • Enerji vermesi

gibi sebepler kışın daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Bunların yanında salebin daha bir çok faydası bulunmaktadır. Salebin Neye Faydası Var yazımzı detaylı bilgi için inceleyebilirsiniz.

Burada dikkat edilecek en önemli husus kullandığınız salebin orjinal olmasıdır. Orjinal salep; içinde yabancı madde, aroma verici, kıvam arttırıcı vb. olmayan saleptir. Piyasada bir çok firma orjinal salep adı altında katkılı salep satışı yapmaktadır. Otağ Doğal olarak satışını yaptığımız salepler; %100 katkısız ve saf saleptir.

Orjinal Salep Nasıl Anlaşılır?

Orjinal salep, çok faydalı bir kış içeceğidir. Bu fayda sadece orjinal salep için geçerlidir. içinde katkı maddesi olan salepler istenilen etkiyi yapmamaktadır. Orjinal salep şu kriterlere sahip olmaldıır;

  • Salep glutensizdir, bu sebeple içinde gluten olan salep! saf salep değildir. Salep alırken satıcıya içinde gluten olup olmadığını sorunuz.
  • Orjinal salep kaynar vaziyette ortalama 25-30 dk'da kıvama gelir. Daha kısa sürede kıvama gelen salep içinde kıvam arttırıcı madde vardır. Piyasada satılan dök karıştır, 10-15 dakikada kıvama gelir gibi ifadelerle satılan salepler orjinal değildir.
  • Orjinal salep kokusu köksüdür. Çok hoş bir kokusu yoktur. Eğer aldğınız salep içinde aroma verici varsa ve kokusuna dikkat ederseniz tarçın, karanfil gibi kokuyorsa orjinal salep değildir.
  • Birde kuru salep satışıda yapıp yapmadığını sorabilir, aynı fiyata size tane salep de satabiliyor mu bunu da sortabilirsiniz. Tane salep içine karışım yapılamaz!

Bu kriterlere dikkat ederseniz orjinal salep seçiminde size yardımcı olacaktır.

Ojinal Salep Nereden Alınır?

Orjinal salep güvenilir satıcıdan alınır. Piyasada satılan doğal salep, orjinal salep, katkısız salep, saf salep gibi ifadeler kullanılan saleplerin hepsi bu kriterlere uymamaktadır. Burada seçim yaparken yukarıdaki kriterlere dikkat edip, birde güvenilir satıcıları tercih edebilirsiniz. Otağ Doğal salep olarak %100 saf salep satıyoruz. Ürünlerimiz içinde kesinlikle katkı maddesi, kıvam arttırıcı bulunmamaktadır. 

Çok Satan Orjinal Saleplerimiz

Doğal Toz Salep 100 Gr, Saf salep 100 gr Meşhur Bucak Salebi

Doğal Toz Salep 50 Gr Meşhur Bucak Salebi Katkısız Saf Sahlep

Doğal Toz Salep 250 Gr Meşhur Bucak Salebi

Doğal Toz Salep 75 Gr Meşhur Bucak Salebi

Doğal Çekirdek Salep 100 Gr Meşhur Bucak Salebi
Doğal Çekirdek Salep 50 Gr Meşhur Bucak Salebi

İlginizi çekecek başka bir yazı

Kışın Şifalı Lezzeti: 100% Saf Salep Tozu

20.11.2022
1837

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı