450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

Dondurmanın Faydaları

Dondurmanın Faydaları

Doğal Dondurma

Doğal Salep ile yapılan dondurmanın bir çok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Yazın bir numaralı tatlısı dondurma eğer doğal olarak yapılırsa bir çok faydayı da beraberinde getiriyor.

Dondurmanın Başlıca Faydaları

  • İçerisinde B12, B6, D, C, E ve K vitaminleri bulundurur. 
  • Yağ, protein ve karbonhidrat bakımından zengindir. 
  • Böbrek taşı oluşumunu engeller. 
  • PMS döneminde duygu geçişlerini hafifletir. 
  • İçerisindeki fosfor, magnezyum ve kalsiyum sayesinde diş, kemik ve kas sağlığı için çok önemli bir besindir. 
  • Dondurma bir mutluluk hormonu olan ve vücuttaki stres seviyesinin azaltılmasına yardımcı olan trombotonin'i uyarır. 
  • Dondurmalar, doğal bir sakinleştirici olan L-triptophane içeren ve sinir sistemini gevşetmeye yardımcı olan sütten yapılır. 

Birde dondurmanın boğaza faydaları ya da dondurmanın boğaza zararları şeklinde bir yanılgı bulunmaktadır. Soğuk ya da sıcak yiyeceğin boğaza bir zararı bulunmamaktadır. Burada zararı olak virüslerdir. 

Dondurmanın sağlığa faydalarını maksimum seviyede, zararlarını ise minimum düzeyde tutabilmek için; kıvam arttırıcı, glikoz şurubu, koruyucu gibi maddeleri içeren dondurmalar ve çikolatalı külahlar, soslar ve kağıt helva tercih edilmemesi, sade ya da meyveli türlerinin tercih edilmesi, dondurma yapımında saf salep, pancar şekeri ve günlük süt kullanılması gerekmektedir.  

Dondurmanın en önemli bileşeni olan salep, dondurmaya bu kadar faydayı veren maddedir. Maalesef günümüzde saf salep adı altında, içerisinde bir çok madde ile karıştırılıp satılmaktadır. Bazı marketlerden alacağınız hazır saleplerin içerisindekiler bölümüne dikkat ederseniz %1'in altında salep içerdiğini görebilirsiniz. Otağ doğal salep olarak ürünlerimiz %100 saf katkısız saleplerdir. Doğal kaliteli ve sağlıklı dondurma yapmak için en ideal saleptir. İster toz salep olarak istersenizde çekirdek salep (yumru salep) olarak alıp doğal dondurmanızı yapıp, afiyetle tüketebilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Bucak Salebi

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı