450 TL ve ÜzeriKargo Ücretsiz

100 gr salep kaç bardak

100 gr salep kaç bardak

Salep fiyatı üretimi ve toplanmasının denetimli olduğu bir ürün olması ve yıllık olarak üretiminin düşük ama buna karşı talebin de fazla olması sebebi ile salebin kilo fiyatı oldukça yüksektir. Öyle ki salep genel olarak 50 gr, 100gr olarak satılır. İçecek olarak tüketilen toz salebin kilosu evet pahalı dır ama bilmediğimiz şu ki biz 1 kg salep alıp nasıl içeceğiz. Kaç yıl içeceğiz o kadar salebi.

Evde salep keyfi için 1 kilo almanıza gerek yok. Zaten çok fazla olur tabi ticaretini yapmıyorsanız : ) bu yüzden en çok satılan 100 gr salep den kaç fincan çıkar bilgi vermek istedik. Sizde bu oranı diğer 50 gram, 75 gram veya 1 kilo salep için karşılaştıra bilirsiniz.

100 gr toz salep den 80 – 90 fincan salep içeceği elde edersiniz, evinizin keyfi ile doğal mis gibi bucak salep içersiniz.

Kabaca bir hesap yaparsak tabi bu herkes için değişir. Evinizde her gün 2 bardak salep içseniz bile 100 gram salep size 1 buçuk ay yeter. Çok sık içmeyenler için iki günde bir içilse 5 veya 6 ay size salebin 100 gr yeterli olur. Sanırım şimdi daha iyi anlaşıldı. Bir orantı kurarsak yani 1 kg salep den en az 800 bardak salep içeceği çıkar : ) sabah akşam günde 10 bardak içseniz bile zor bitirirsiniz yani.

En iyi salep markası, Otağ Doğal Bucak’ın Toz Salebi.

Evde salep keyfi - 100 gram salep fiyatı – bucak salep – doğal salep

 

İlginizi çekecek başka bir yazı

Salebin Kilo Fiyatı (salep fiyatı)

Paylaş:

450 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Stoktaki Ürünler Aynı Gün Kargo
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı